Czekają na Twoją pomoc

Uratuj serce Frania! Uratuj mu życie!

Jak wytłumaczyć maleństwu, które nie rozumie jeszcze słów, które tylko uśmiechem lub płaczem potrafi pokazać, co czuje, że muszę go oddać na salę operacyjną?! Jak wytłumaczyć ból, który czuje po wybudzeniu?! Jak żegnać się w chwili, gdy w zimnym świetle szpitalnych lamp znika za drzwiami, za którymi rozegra się walka o Jego życie?!

HLHS – tak nazywa się definicja cierpienia Frania.

Franio, który urodził się z połową serduszka.         

 

 

 

Już z pierwszym oddechem- kompletnie bezbronne maleństwo, musiało rozpocząć rozpaczliwą walkę o swoje życie. W 14-stej dobie, w warunkach głębokiej hipotermii z czasowym zatrzymaniem krążenia pozaustrojowego przeszedł Operacje Norwooda – pierwszy etap korekcji chorego serduszka.

Plątanina igieł, kabli i nieprzerwany dźwięk aparatury szpitalnej – taki świat poznał po urodzeniu. Ale pomimo cierpienia, które przechodził każdego dnia, ze wszystkich sił chciał na tym świecie pozostać!

 

Osłabiony po operacji. Pozbawiony ciepła mamy nie poddał się, kiedy śmierć kolejny raz się po niego upomniała. Pojawiły się powikłania m.in. narastający wysiłek oddechowy, niedodma lewego płuca oraz zakażenie wirusem RSV, który bezlitośnie zbiera żniwo wśród dzieci z wadą serca.

Ale Franio i tym razem pokazał jak bardzo chce żyć!

 

Każdego dnia ufne, błyszczące oczka z nadzieją przyglądają się otaczającemu światu. Łzy bólu coraz częściej zastępuje uśmiech, którym Franio wita każdy kolejny dzień ofiarowanego życia. Każdy dzień, który wypełnia kosztowna rehabilitacja, badania, kontrole i leki.

Dziś Franio jest już po drugiej, ciężkiej operacji. Czeka go jeszcze kolejna – decydująca. Jego serduszko ma ogromną szansę, aby w rękach wybitnych kardiochirurgów biło dla Frania długie lata.

Abym mogła mu wytłumaczyć – dlaczego? - Spotkało go tyle cierpienia.

Abym mogła powiedzieć mu, że właśnie DZIĘKI TOBIE! – To cierpienie się skończyło! I że było warto!

 

Bo w życiu – najważniejsze jest ŻYCIE !!!!!

Ostatnie wpłaty
Anonimowy
24.01.2019, 00:13
10zł
Anonimowy
10.01.2019, 16:13
Zdrowia Franku :)
20zł
Anonimowy
09.12.2018, 18:54
20zł